İstanbul Marketing Awards

İSTANBUL MARKETING AWARDS

İstanbul Marketing Awards, Türk iş dünyasındaki kurumların ve markaların, pazarlama süreçlerini dikkate alarak düzenlenen pazarlama ödülleridir.

Pazarlama süreci başından satış sonrası hizmetlere kadar olan adımların bir kısmını ticari satış başarısı, bir kısmını motivasyon yaratmak için yaratıcılık başarısı ve bir kısmını da inovatif yönünün sektöre katkı başarısı kriterleriyle değerlendirilen İstanbul Marketing Awards, 4 ana kategoriden oluşmaktadır. Kategoriler pazarlama sürecinin adımları temel alınarak hazırlanmıştır.

ÖDÜLLENDİRME

İstanbul Marketing Awards, öncelikle pazarlama sürecini temel alarak, pazarlama sürecindeki belli aşamaları ve durumları ödüllendirmeyi amaçlamıştır. Yarışma kategorileri bu kapsamda oluşturulmuştur.

Bu kapsam çerçevesinde, İstanbul Marketing Awards seçkileri aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir. Ödüller her kategoride ilk üç kurum ve ajansına verilir. Hiyerarşik olarak ayrım yoktur. Her kategoride üç çalışma o yılın ödülünü paylaşır. Jüri puan aralıklarına göre bazı kategorilerde 3’ten az ödül verebilir ya da hiç ödül vermeyebilir.

1. İstanbul Marketing Awards / Mention
Jüri kararı ile 5-8 çalışma arasında, Jüri tarafından belirlenmiş puan aralığında yer alan çalışmalara verilir.

2. İstanbul Marketing Awards / GOLD Awards
Finale kalan çalışmalar arasından seçilir.

3. İstanbul Marketing Awards / STARS Awards
Gold Awards kazananları arasından, yaratıcılık, inovasyon, sektöre katkı, devam edebilirlik gibi belli kriterler çerçevesinde seçilen üç adet çalışmaya verilir. İstanbul Marketing Awards’un büyük ödülleridir.

YARIŞMA TAKVİMİ

 • 14 Ekim - 26 Kasım

  Başvuruların Kabulü

 • 01 Aralık - 05 Aralık

  Jüri Değerlendirmesi

 • 06 Aralık - 07 Aralık

  Jüri Finalist Değerlendirme Toplantısı

 • 15 Aralık - 15 Aralık

  Ödül Gecesi