Geçmiş Yıllar
20 Eylül 2022 1 Dakika okuma

Geçmiş Yılların En Çok Başvuru Alan 5 Kategorisi

İstanbul Marketing Awards her yıl yüzlerce ajans ve markanın ürettiği projeleri değerlendiriyor. Başvuru ve değerlendirme sürecinden bazı çıktıları sizinle paylaşıyoruz.

Bu haberimizde konumuz en fazla başvuru alan 5 kategori.

Geçmiş yılların ortalaması ele alındığında başvuru kategorileri arasında en çok ilgi gören kategorilerin sosyal değer yaratan kategoriler olduğu görülüyor. Bu da geçmiş yıllarda markalarımızın sosyal değer yaratma konusunda yatırımlarını arttırdığını açıkça gösteriyor.

En çok başvuru alan 2 kategori olan Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için çalışmalar bunu kanıtlar nitelikte.

Kalan kategorileri

En çok başvuru alan kategorilerden biri de Ürün/Hizmet Geliştirme oldu. Bu kategori yıllar bazında düzenli olarak başvuru sayısını arttırıyor ve başvuran kurumların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sürdürülebilirlik iletişimi kategorisindeki başvuruların da sayısı her geçen yıl artarak ilerliyor ve en çok başvuru alan kategorilerden biri konumunda. Bu kategorideki başvurularda ortak olarak anlaşılan husus Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından açıklanan 17 Hedef’in markaların sürdürülebilirlik çalışmalarını gerçekleştirmeleri adına önemli bir kaynak olduğu.

Sağlık İletişimi de hem sağlık profesyonellerine yönelik yapılan çalışmalar hem de tüketiciye yönelik yapılan yaratıcı çalışmalarla en çok başvuru alan kategorilerden oldu. Bu kategori sadece sağlık alanında ürün ya da hizmet sağlayan firmalar değil, telekominikasyondan otomotive, tüketici elektroniğinden hızlı tüketim ürünlerine pek çok farklı markanın yoğun başvurusunu aldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyuru
11 Aralık 2023 Dakika okuma

İstanbul Marketing Awards 2023 Kazananları Açıklandı

İstanbul Marketing Awards 2023'te kazananlar belli oldu! Binden fazla projenin bağımsız jüri tarafından değerlendirildiği yarışmada, kazananlar 13 Aralık akşamı Zorlu PSM'de gerçekleşen törenle ö…

Duyuru
7 Aralık 2023 2 Dakika okuma

Ürün & Deneyim & Satış Kısa Listesi Açıklandı!

Ürün & Deneyim & Satış Kısa Listesi Açıklandı! Ürün Geliştirme The Chess Art Filiz Mardin…

Duyuru
7 Aralık 2023 3 Dakika okuma

Dijital ve Teknoloji Kısa Listesi Açıklandı

Dijital ve Teknoloji Kısa Listesi Açıklandı!   Yaratıcı Dijital Mecra Kullanımı Rötar İletişimi …

Duyuru
6 Aralık 2023 4 Dakika okuma

Kurumsal İletişim Kısa Listesi Açıklandı!

Kurumsal İletişim Kısa Listesi Açıklandı!   Cumhuriyetin 100. Yılına Özel İletişim Çalışmaları Pegasus - Her ad…

Duyuru
6 Aralık 2023 4 Dakika okuma

Marka İletişimi Kısa Listesi Açıklandı!

Marka İletişimi Kısa Listesi Açıklandı!   Yeniden Konumlandırma Hobby Cildine İyi Bak Olsa Olsa ASSOS…

Duyuru
6 Aralık 2023 2 Dakika okuma

Tasarım ve Yaratıcılık Kısa Listesi Açıklandı!

Tasarım ve Yaratıcılık Kısa Listesi Açıklandı!   Marka Kimliği Tasarımı: A) Yeni Härman Coffee Reptur Gayrimenkul Pazarlama Ajansı Hasata Marka…

Duyuru
16 Kasım 2023 Dakika okuma

İstanbul Marketing Awards 2023 Başvuruları 24 Kasım'a Kadar Uzatıldı!

İstanbul Marketing Awards 2023 için başvuruları gelen yoğun talep üzerine 24 Kasım saat 23.59'a kadar uzatıldı. Başvurularınızı web sitemiz üzerinden gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. …

Duyuru
1 Ağustos 2023 Dakika okuma

İstanbul Marketing Awards 2023 Takvimi Belli Oldu!

Her yıl bağımsız jürisinin değerlendirmeleri ile pazarlama ve iletişim dünyasındaki en başarılı faaliyetlerinin ödüllendirildiği İstanbul Marketing Awards için 2023 takvimi açıklandı. İstanbul M…